Nyúl anatómia
Taxonómiai besorolása:
Empire: Állatok (Animalia)
Klán: Chordates (Chordata)
Subphylum: Gerincesek (Vertebrata)
Osztály: Emlősök (Mammalia)
Alosztály: Placentálové (Placentalia)
Rendezés: mezei nyulak (tani rendhez)
Család: nyúlfélék (nyúlfélék)
Tudtad, hogy a nyúl nem rágcsáló?
Nyulak alkalmanként változó sorrendben a rágcsálók közé sorolják (Rodentia), bár nem rendelkezik külön megrendelés mezei nyulak (tani rendhez). Metszőfogak úgynevezett
elülső fogak - A fogak még mindig jönnek ,a rendszeres kemény őröli a fogakat(ha nem maga kezeli, vagy rosszul benőtt,járni kell rendszeresen állatorvoshoz a fogak rövidítésére, illetve a szállítási csupasz vak kölyköknek. A fő különbség a rágcsáló fog szerkezetét. Ellentétben a rágcsálókkal a felső állkapocsban van 4 metszőfog, az alsó kettő is az.
Nyúl csontváza gyorsan fejlődik, hogy 6 hónapon keresztül és különösen így ebben az időszakban kell a helyes táplálkozás. Nyúlnak már 28 foga van (16 maxilla, mandibula 12). A metszőfogak (6 cm t) a nőnek évente ,akár 13 cm is lehet, így a nyúlnak őrölt ágakat kell fogyasztaniuk.Teljes kiegészítéshez a fogak elérik a kb 1 hónapot.
Míg a nyúl a születési fészekben már teljesen borított hajjal és a szeme is nyitva van, akkor viszonylag közvetlenül a születés után képesek vigyázni magukra (pl. tengerimalacok és csincsillák), a fiatal nyulak születhetnek lyukakban.A kicsik teljesen szőrtelenek, vakok, és nem képesek önálló életre.A kis nyúlakról még mindig csak 2-3 hétől függően változóan gondoskodik egy anya, és anyatej előtt képesek kijutni a fészekből.
mezei nyúl nyúl